На 1,3 млн гривень поповнилися бюджети усіх рівнів за рахунок сплати рентних платежів платниками Дубенщини

Дата: 20.03.2023 16:01

Упродовж січня-лютого 2023 року надходження рентної плати від платників Дубенського району до бюджетів усіх рівнів склали 1 млн 340 тис гривень.

Найбільша сума рентних платежів до зведеного бюджету надійшла від платників за користування надрами для видобування корисних копалин, а це 348,9 тис гривень до держбюджету та, відповідно, –167,9 тис гривень до місцевого бюджету.

Надходження рентної плати за користування лісовими ресурсами до бюджетів усіх рівнів склали 428 тис гривень.

Також поповнилися бюджети й за рахунок сплати ренти за спеціальне використання води. На потреби регіону та на загальні державні потреби платниками сплачено 395,2 тис гривень.

Рентна плата – загальнодержавний податок, який справляється в Україні за користування природними ресурсами. Його надходження є внеском бізнесу в економічний розвиток країни загалом, так і регіону зокрема.

Нагадаємо, що Міністерством фінансів України наказом від 15.02.2022р. №79, який набрав чинності з 22.03.2022 року, внесено зміни до форми декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719. Їх розроблено з метою приведення декларації у відповідність до Закону від 30.11.2021 № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»