Методичні рекомендації спільного засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів від 25.08.2022 року

Дата: 10.10.2022 14:23

Методичні рекомендації

спільного засідання міжшкільного методичного  об’єднання

вчителів початкових класів від 25.08.2022 року

Члени міжшкільних методичних об’єднань вчителів 1,4 та 2,3 класів  вирішили :

•   Відповідно до  інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022-2023 навчальному освітнього процесу в закладах загальної? середньої освіти в 2022/2023 навчальному році здійснюватиметься відповідно до:

Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,

«Про внесення змін до деяких році ( лист МОН України від 19.08.2022 №19530-22)

Законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№7325 від 28.04.2022), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та інших;

Указу Президента України від 16 березня 2022 року № 143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»;

постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»;

розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988- р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»;

Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394;

Державного стандарту  початкової освіти (затвердженого Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 87);

Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, типової освітньої програми для учнів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти,розробленої під керівництвом О. Я. Савченко (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743),

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09. 2020 № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224);

• Змістове наповнення освітнього процесу відображається в календарно- тематичному плані з урахуванням усіх очікуваних результатів навчання, визначених освітньою програмою закладу загальної середньої освіти.

Календарно-тематичне і поурочне планування здійснюється вчителем у довільній форміФормат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних, поурочних планів, інших необхідних у професійній діяльності робочих матеріалів є індивідуальною справою вчителя.

• Під час вибору завдання для самопідготовки, при визначенні його обсягу, необхідно враховувати часові затрати дитини на виконання, сумарний час виконання завдань для самопідготовки із різних предметів у співвіднесенні з вимогами Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (затверджений наказом МОЗ 25.09.2020 № 2205, зареєстрований в Міністерстві юстиції  України  10.11.2020  р.  за  №  1111/35394),

• Фактичне виконання навчальної програми фіксується у Класному журналі відповідно до Методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.09.2020 № 1096. Запропоновані рекомендації стосуються структурування Класного журналу (розподілу сторінок між предметами вивчення та інтегрованими курсами), фіксації змісту та форм фактично проведених уроків. Фіксацію результатів оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюють відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813.

У Класному журналі фіксувати результати підсумкового оцінювання за рік, відповідно до зразка поданого у додатку 4 Наказу МОН України від 13.07.2021 року № 813 . На лівій сторінці останнього розвороту журналу для записів уроків з певного предмета інтегрованого курсу записувати номери показників характеристик результатів навчання , що подані у свідоцтві досягнень з відповідної освітньої галузі, а на провій сторінці розвороту журналу – записувати ці показники характеристики результатів навчання у тому порядку, як вони записані у свідоцтві досягнень. Відповідно до рішення педагогічної ради закладу освіти результати фіксують відповідно обраного способу: вербальною (сформовано - √., ще формується – нічого не записувати)  для 1,2 класів та  рівневою (В., Д., С., П.) для 3, 4 класів оцінкою.

Результати оцінювання діагностувальної роботи з  певного предмета інтегрованого курсу фіксувати у зошиті спостережень за навчальним поступом учнів кожному вчителю предметнику. Тематичні діагностувальні роботи з предметів вивчення таких освітніх галузей, як «Технологічна», «Інформатична», «Мистецька», «Фізкультурна» а також з курсів за вибором не проводяться. Підсумкове оцінювання за рік, характеристик результатів навчання , що подані у свідоцтві досягнень з вказаних освітніх галузей виставляється на основі спостережень вчителя протягом року за навчальним поступом учнів.

У частині класного журналу «Зведений облік навчальних досягнень учнів» записувати лише рішення педагогічної ради про переведення учнів до наступного класу.

У «Свідоцтві досягнень учня» фіксувати оцінку щодо сформованості того чи іншого результату навчання за освітніми галузями відповідно до рішення педагогічної ради :вербальною (сформовано - √., ще формується – нічого не записувати)  для 1,2 класів та  рівневою (В., Д., С., П.) для 3, 4 класів оцінкою.