Матеріали засідання №1 методичного об'єднання вчителів 3,4 класів

Дата: 02.09.2021 16:54

Огляд новинок методичної літератури   в НУШ

Підготувала :

Гордійчук Наталія Василівна,

вчитель початкових класів

П’яннєвської філії І-ІІ ступенів

Острожецького ліцею імені І.Єремеєва

Значну допомогу вчителям у самоосвіті надає методична література. Такою літературою забезпечує видавництво „Лібра Терра”, «Ранок», «Основа», «Богдан» та інші видавництва. Якщо про аналізувати методичну літературу для вчителів, то неважко встановити, що вона може мати різну спрямованість. Залежно від цього її легко поділити на декілька груп, що, в свою чергу, спрощує огляд літератури, бо можна не говорити про кожну книжку, а досить спинитися лише на характерніших з них.

До першої групи належить література, в якій викладено фактичний матеріал, що вивчається в процесі навчання. Звичайно, викладають його значно ширше і глибше, ніж відображено в шкільних посібниках, бо вчитель повинен знати набагато більше, ніж учні. Учитель повинен бути готовим до відповіді на запитання, що виходять за межі навчальної програми. Саме в цьому має допомогти йому література, в якій висвітлено фактичний навчальний матеріал. Другу групу становить література, в якій вміщено поради щодо проведення занять. Такі поради подано у вигляді поурочних методичних розробок або ж у вигляді рекомендацій, що стосуються навчальних тем, розділів. Найчисельнішою є третя група методичної літератури, присвячена розгляду окремих завдань, що вирішуються в процесі навчання. Такі завдання відображаються в самих назвах книжок передбачених шкільною програмою в цілому.

Хотілося б звернути увагу на такі видання:

1. Цифрова компетентність сучасного вчителя НУШ: 2021(Подолання викликів карантину , спричиненого СОВІД -19)

Анотація. Збірник матеріалів всеукраїнського наукового практичного семінару)за заг.ред. О.В.Оварчук   Київ.  Інститут інформаційної технології і засобів навчання   2021 рік.

1. НУШ: теорія і практика формувального оцінювання у 3-4 класах закладів ЗСО для педагогічних працівників. Видавництво Генеза 2020 ,96 с., Фіткевич О.Л., Богданець-Білоскаленко Н.І.
  2. Навчаємо писати твори 1-4 клас .

Анотація . Посібник вчителя, автор О.М. Рєзнікова, Л.М. Шелкова , Основа 2021.

1. С.Миронова «НУШ: особливості організації освітнього процесу учнів початкової школи в інклюзивних класах»  посібник для вчителя  , ВОІППО.

Анотація. На сторінках посібника розміщено матеріал щодо організації освітнього процесу учнів поч. школи в інклюзивних класах. Навчально методичний посібник.

1. НУШ: використання інформаційно-комунікаційних технологій у 3-4 класах . Гущина Н.І.

Анотація.Навчально-методичний посібник для вчителя. Гущина Н.І.978-966-983-202-3

1. Ранкові зустрічі  4 клас. Посібник для вчителя , автор С.В.Сигеда, Основа.

Анотація. Посібник містить розробки ранкових зустрічей у 4 класі,складені відповідно до концепції Нової української школи,вимог нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

1. Усі діагностичні роботи  4 клас. Мельник С.Г., Основа 2021

Анотація. 12готових діагностувальних робіт з української мови у 2-3 варіантах.

15 діагностувальних робіт з математики у 2 варіантах.

15діагностувальних робіт  з інтегрованого курсу Я.Д.С.

1. Досліджуємо світ рослин. Набір дидактичних матеріалів 3-4 класи. Ранок 2021.

Анотація. Паперові матеріали у вигляді карток на задану тематику.