A A A K K K
для людей із порушенням зору
Острожецька громада
Рівненська область, Дубенський район

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість майна, яка була передана юридичною особою фізичній особі на підставі договору позики на безоплатній основі?

Дата: 05.08.2022 16:02
Кількість переглядів: 116

 

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що  згідно зі ст. 1046 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

 
Відповідно до ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.    

 
Згідно із п.п. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума кредиту (позики), що отримується платником податку (протягом строку дії). 


 Враховуючи вищевикладене, протягом дії договору основна сума позики (вартість отриманого майна), не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи.

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь