Звіт про роботу методичного об’єднання практичних психологів, соціальних педагогів, логопеда аналіз діяльності психологічної служби Острожецької сільської ради за 2021 -2022 н. р.

Дата: 17.05.2022 10:50

Звіт про роботу методичного об’єднання практичних психологів, соціальних педагогів, логопеда аналіз діяльності психологічної служби Острожецької сільської ради  за 2021 -2022  н. р.

Якобчук Тетяна Олексіївна,

практичний психолог

Острожецького ліцею імені І.Єремеєва

На реалізацію завдання посилення ролі і значимості психологічної складової освітнього процесу була активно скерована діяльність МО ППСП у 2021 -2022 н. р., у складі якого працювали 3 практичні психологи, 2 соціальні педагоги, 1 логопед.

Реалізовувалася проблемна тема: «Підвищення психологічної культури усіх учасників освітнього процесу, розвиток навичок стресостійкості та психологічної гнучкості в умовах швидкої трансформації освіти».

У 2021-2022 н. р. було заплановано та проведено п’ять засіданнь МО:

1. Стратегічні орієнтири діяльності психологічної служби в умовах трансформаційних змін освітньої галузі. Актуальні засади надання логопедичних послуг в системі освіти (26 серпня 2021 р.);
  2. Формування комунікативної взаємодії дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі (25 жовтня 2021 р.);
  3. Психологічна безпека та психогігієна освітнього середовища як чинник розвитку соціально-психологічної  компетентності всіх учасників освітнього процесу (05 січня 2022 р.);
  4. Система роботи працівників психологічної служби з профілактики та подолання насильства в учнівському середовищі та сім’ї (21 березня 2022 р.);
  5. Підведення підсумків роботи та аналіз діяльності за 2021-2022 н. р. (10 травня 2022 р.).

У 2021-2022 н. р. перше засідання (26 серпня 2021 р.) відбулося очно,  всі наступні засідання МО проводилися в дистанційній формі (у форматі відеозустрічі в Google Meet). Протягом року працювали над поглибленням вмінь та навичок володіння дистанційними технологіями.

На третьому засіданні (21 березня 2022 р.) детально обговорено актуальне питання надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу в умовах війни.

Аналізуючи роботу методичного об’єднання у 2021-2022 н. р., слід зауважити, що всі члени МО брали активну участь у засіданнях, належно готувалися до виступів, були активними учасниками та ініціаторами проведення психологічного практикуму.

Протягом року керівником  МО Якобчук Т. О. надавалися індивідуальні та групові методичні консультації, як згідно плану, так і за індивідуальним запитом.  Зокрема, соціальному педагогу Хевзюк М. І. надавалися консультації на запит щодо роботи з дітьми з ООП та щодо особливостей ведення документації.

У 2021 – 2022 н. р. успішно пройшли атестацію  практичний психолог Уїздецької ЗОШ І – ІІІ ст. Ящун І. В. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії») та соціальний педагог Острожецького ліцею імені І. Єремеєва  Жарчинська  В. Г. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»).

Професійні здобутки членів МО. Практичний психолог Уїздецької ЗОШ І – ІІІ ст. Ящун І. В. є автором наукової публікації «Психолого – педагогічний аспект розвитку обдарованої особистості в умовах Нової української школи» (у збірнику «Розвиток обдарованої  особистості: світовий та вітчизняний контексти: матеріали методологічного семінару (Київ, 18 – 20 листопада 2021р.)» - Київ: Інститут обдарованої дитини НАПН України, 2021, с. 616). Практичний психолог Острожецького ліцею імені І.Єремеєва Якобчук Т. О. брала участь в обласному етапі конкурсу-ярмарку педагогічної творчості (методичний посібник «Використання елементів психодрами в роботі практичного психолога. Проективна діагностично-корекційна методика «Силует»), учасниця Всеукраїнських психолого-педагогічних читань, присвячених пам’яті доктора педагогічних наук, професора Федоришина Б. О. «Профорієнтація: стан і перспективи розвитку» (Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України); учасниця практичного курсу «Створення безпечного середовища для дітей в умовах війни» (02-09 квітня 2022 р.). Соціальний педагог Острожецького ліцею імені І. Єремеєва  Жарчинська  В. Г. – учасниця практичного курсу «Створення безпечного середовища для дітей в умовах війни» (02-09 квітня 2022 р.).