Матеріали засідання №3 методичного об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів

Дата: 12.01.2022 09:45

Огляд новин навчально-методичної літератури з теми «Система роботи працівників психологічної служби з профілактики та подолання насильства в учнівському середовищі та сім’ї»

Хевзюк Марія Ігорівна,

соціальний педагог

Борбинської ЗОШ І-ІІІ ст.

1. Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти. Навчально-методичний посібник/ Андрєєнкова В.Л., Байдик В.В., Войцях Т.В., Калашник О.А. та ін. – К.: ФОП Нічога С.О. – 2020. – 196 с.

Навчально-методичну розробку присвячено висвітленню сутності та показників профілактики насильства в освітньому середовищі, методів його дослідження та умов створення безпечного освітнього простору. Програма складається з теоретичного матеріалу та практичної складової. Призначено керівним та педагогічним працівникам освітніх організацій, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, практичним психологам, а також усім, хто цікавиться проблемами створення безпечного освітнього середовища.

1. Попередження насильства у  закладах освіти. Методичний посібник для  педагогічних працівників. БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». – Київ: 2019. -101с.

Методичний посібник «Попередження насильства у  закладах освіти» адресовано адміністрації, вчителям, психологам, соціальним педагогам закладів загальної середньої освіти, студентам педагогічних спеціальностей. У посібнику представлено міжнародно визнані підходи до попередження насильства та цькування у закладах освіти, рекомендації щодо управлінських та просвітницьких заходів для створення безпечного і вільного від насильства освітнього простору. За допомогою представлених рекомендацій заклади освіти зможуть розробляти власну стратегію попередження та  протидії насильству, реагувати на випадки насильства та надавати допомогу тим, хто зазнав, вчинив або став свідком насильства.