Матеріали засідання №4 методичного об’єднання вчителів іноземних мов

Дата: 20.04.2021 10:06

Звіт про роботу методичного  обєднання  вчителів іноземної   філології  Острожецької сільської ради за 2020-2021 навчальний рік

Керівник МО: Стоцька Є.О.

В  методичне  об’єднання   вчителів   іноземної  філології  входять  вчителі  англійської ,французької  та  німецької   мов . Загалом  12   вчителів : з   Острожецького  ліцею ,Малинської  та  П’яннєвської  філій , Уїздецької   ЗОШ  І-ІІІ  ступенів та Новосілецької    філії , і   Борбинської  ЗОШ   І-ІІІ  ступенів .

Метою  роботи   МО  є  створення  умов  для  всебічного  розвитку  особистості  педагога ,озброєння  кожного  вчителя  необхідними  для  цього  знаннями .

Головними   завданнями   в  роботі   методичного  обєднання   в  цьому навчальному  році  були :

• Вивчати  нормативні  документи  та методичні   рекомендації щодо  викладання  іноземних  мов  у  2020-2021 н.р.  ;
  • Ознайомлюватися   з  новими   методичними  ідеями  під   час семінарів – практикумів , вебінарів тощо ;
  • Удосконалювати   методику   проведення   різних  типів уроків ,в тому  числі   нетрадиційних та з використанням  технологій  дистанційного  навчання ;
  • Стимулювати   навчальну  активність  здобувачів  освіти   під  час уроків , шляхом  застосування пошукових  форм  роботи , проектної   діяльності ;
  • Запроваджувати  інноваційні  технології   в освітньому  процесі на заняттях ;
  • Створювати  умови  для  соціокультурного  спрямування процесу навчання , досягнення   загальноосвітньої , розвивальної  ,виховної  функції  іноземних  мов , як   шкільного  предмету ;
  •  Поєднувати  навчальну  роботу  з учнями  на уроці  та позакласну  роботу ;
  • Приділяти  увагу  тим  навчальним  технологіям ,що  сприяють  кращому  засвоєнню  навчального  матеріалу ;
  • Організовувати   навчання  дітей  в початковій  школі  з   урахуванням  вимог  зазначених  у концепції  НУШ ,та в середній   школі  з урахуванням  ключових  змін

Під  час засідань  методичного  обєднання  працювали  над :

1. Плануванням   роботи  на  навчальний  рік ;
  2. Обговоренням  навчальних  програм ;
  3. Опрацюванням    директивних  та нормативних  документів від  МОН та РОІППО ;
  4.   Наданням  допомоги  молодим  вчителям ;
  5. Оглядом  новинок  методичної   літератури ;
  6. Практичним   оволодінням  технологіями  дистанційного  навчання  та  критеріями  оцінювання ;
  7. Ознайомленням  з  основами  змішаного,синхронного та асинхронного  навчання  іноземних  мов ;
  8.   Змінами   в  роботі  вчителів  у  зв’язку  із   протиепідемічними заходами .

Було  проведено  чотири   засідання  методичного  обєднання  :

1. Інструктивно – методична  нарада .Вивчення  нормативно – правової  документації .
  2. Особливості  організації  освітнього  процесу з  допомогою  засобів  дистанційного  навчання .
  3. Організація  освітнього  процесу   в умовах  дистанційного  навчання .Вибір  платформ для  проведення  уроків .Змішане  навчання .
  4. Підсумки  роботи  МО  за 2020-2021 навчальний  рік .Організація  завершення  навчального   року .

Для  проведення  засідань   МО  педагоги  підготували  виступи та  презентації :

• Презентація «Інструментарій  дистанційного  навчання для  вчителів іноземних  мов »( Стоцька Є.О.)
  • Виступ « Змішане  навчання ,як  інноваційна  форма організації  освітнього   процесу з іноземної  мови » ( Українець О.П.)
  • Виступ « Особливості  дистанційного  оцінювання  навчальної   діяльності  учнів »( Ярошевич В.Г.)
  • Виступ « Особливості  організації  освітнього  процесу  з  іноземних  мов за  допомогою  засобів  та  технологій   дистанційного  навчання »

( Шевчук О.М.)

• Виступ « ЗНО з англійської  мови  : особливості   тесту  2021 »

( Поліщук Є.Б.)

За  звітний   період  вчителі  не лише  готували  виступи  та       презентації  ,а  також  готували  учнів  до предметних   олімпіад , конкурсів  та проектів , займали  призові  місця  на олімпіадах  з англійської  мови Продовжено   співпрацю  по  програмі  Go Camp  та отримали  пропозицію  щодо  проведення  літнього  табору  іноземних  мов  дистанційно . Вчителі   Годунко С.В. та Захаркевич О.В.  вже  вкотре  взяли  участь  у  Всеукраїнському   конкурс  знавців  англійської  мови  «Грінвіч» ,де учні  та вчителі  отримали золоті  та  срібні  сертифікати . Учні 7-9 класів  здобули  дипломи  І та ІІІ  місця  у Всеукраїнській  олімпіаді  «Всеосвіта  Весна  -2021 »  з французької  мови . В  усіх  школах  громади були  проведені  загальношкільні  олімпіади  з іноземних  мов . Вчитель    Новосілецької  філії   Андросюк І.В. отримала  сертифікат  за  участь  у  тренінгові  «Easy  Steps  to  Reading »  , вчителі  постійно  підвищують  свій  професійний   рівень  на  тренінгах  та вебінарах . Традиційно  як  і  щороку  було проведено  ряд  групових  та  індивідуальних  консультацій  для  молодих  вчителів  : Годунко С.В. ( Вибір  форм  та  методів  навчання  , структура  уроку ) ,  Лащук Ю.Ю. ( Складання  календарно -  тематичного  планування  , заохочення  учнів  до вивчення іноземних  мов , … ) ,Левицька К.( оволодіння новітніми  методичними   технологіями ).

У  наступному  навчальному  році  робота  вчителів  методичного  об’єднання  буде  спрямована  на  подальше  впровадження  ефективних  методів  роботи  , які  сприятимуть  якісному  оволодінню навичками  іноземної  мови та  практичному  їх  застосуванню .