Вимоги до складів по збереженню пестицидів

Дата: 19.03.2019 11:31

Млинівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує, що у зв’язку  з підготовкою сільськогосподарських підприємств до весняно-польових робіт, вкотре постає питання дотримання чинного санітарного законодавства України при використанні  пестицидних препаратів, агрохімікатів та засобів захисту рослин у народному господарстві на території нашого району.

Згідно Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя  населення” у відповідності з Положенням про Млинівське районне управління ГУ  Держпродспоживслужби в Рівненській області, при проведенні державного нагляду (контролю) за підприємствами, які проводять зберігання, транспортування та застосування пестицидів (за  заявами суб’єктів господарської діяльності), буде перевірятись дотримання Закону України «Про пестициди і агрохімікати», ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», вимоги "Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України", ДСП 382-96, затверджених наказом МОЗ України від 18.12.1996 №382, зокрема: наявність санітарного паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив на спеціально призначених витратних складах; наявність санітарного паспорта на транспорт для перевезення пестицидів; наявність дозволів на тимчасові аеродроми (вертодроми), дотримання заходів щодо санітарно-гігієнічного та медичного забезпечення робіт пов’язаних із застосування цих засобів.

З метою попередження забруднення атмосферного повітря, грунту, водних об’єктів, води що використовується для господарсько-питного постачання, купання, організованого відпочинку, земель населених пунктів, оздоровчого та рекреаційного призначення, всім керівникам сільськогосподарських підприємств, що мають в користуванні більше 100 га землі рекомендуємо, обладнати склади для зберігання і використання пестицидів, агрохімікатів згідно санітарних норм і правил та отримати погодження «Санітарний паспорт на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив» в територіальному управлінні Держпродспоживслужби, а також посилити відповідальність за дотриманням вимог санітарного законодавства при зберіганні і використанні пестицидів, агрохімікатів та засобів захисту рослин.