Острожецька громада
Рівненська область, Млинівський район

Історія села Певжа

Герб  села Певжа

Коротка історична довідка про походження назв населених пунктів

с. Певжа

Село,   лежить на березі р. Осинище , за 40 км від районного центру.

Були різні назви села – Полжо ( 1445 р.),  Ползъ ( 1545), Пелзы ( 1659 ), Пелжа ( при р. Конопельці ),  Повжа. Науковець Я.О.Пура із Рівного стверджує, що похідних значень у цій назві могло бути декілька. В польській мові, наприклад, pelgaж означає “блищати, миготіти”.

В російській польза – це користь. В українській є пільга – “полегшення, заспокоєння”.

Жителі села більш схильні до того, що Певжа  утворена від “повзати”, бо тут, мовляв, в  околиці, де був  ліс та густі зарослі кущів, повзали гадюки та вужі.

Функціонують такі установи культури, як сільський клуб та публічно-шкільна  бібліотека.

Діє також фельдшерсько-акушерський пункт, де зайнято два працівника – завідуюча ФАП  та молодший медпрацівник.

На даний час в селі функціонує  два приватних магазини, а саме:виїздна торгівля, приватні підприємці Ососкало Т.В. та Жакун М.Д.

Надаються послуги пилорами ПП “Техагробуд

Землі сільськогосподарського призначення перебувають в оренді ТОВ "СБЕ Україна Рівне"

У 90-х роках XX ст. в селі споруджено нову православну церкву. Престольний празник – на другу Пречисту.

с. Бакорин ( в межах сільської ради)

Село  розташоване за 4 км  від  Певжі.

Науковець Я.О.Пура стверджує, що назва села має декілька похідних значень. Зокрема, можна порівняти назву із арабським bokaч (велика рогата худоба). Не виключено, що основою

були старо-українські слова бака (балакун, оповідач), бакать (балакати, розмовляти).  Є  і чеський варіант bakati (сварити, нацьковувати), білоруський aкaць (теревенити, повільно говорити, запинаючись читати), польський bakaж (гукати, звати, лаяти).Варто зважити і на форму забивати баки (збивати з пантелику, замилювати очі).

В селі Бакорин є церква.

Престольний празник у селі – Вознесіння Господнє.

Об’єктів соціально-культурного призначення в селі немає.

Населення переважно пенсійного віку

В.о. старости Чаюн Іван Іванович